Strothmanns innovativer Feeder für Pressenlinien

Innowacyjny podajnik Strothmann do linii pras

Strothmann informuje w Blechnet z 31 sierpnia 2020 roku o swoim podajniku FeederPlus 6neo, który potrafi więcej niż tylko załadowywać i rozładowywać prasy.

Dzięki zintegrowanym, pionowym osiom obrotowym (C1 i C2) FeederPlus 6neo może pełnić funkcje orientacyjne zarówno w FoL, jak i EoL. To prowadzi do znacznych oszczędności, ponieważ FoL i EoL mogą być znacznie łatwiej wykonywane. Na przykład, w FoL wyeliminowana zostaje cała stacja centrowania, ponieważ tę funkcję przejmuje w pełni podajnik. W EoL podajnik umieszcza gotowe elementy na taśmie wyjściowej obrócone w ergonomicznie korzystny sposób o 90°. Dzięki temu eliminuje się przenośnik wahadłowy, dwa roboty orientujące i trzy urządzenia do zmiany narzędzi. Ponadto redukuje się miejsce potrzebne dla FoL i EoL.

Dzięki swojej modułowej konstrukcji podajnik jest odpowiedni dla odległości pomiędzy prasami od 5200 do 10000 mm i może być stosowany zarówno w nowych jak i modernizowanych liniach pras. Podajnik nadaje się do wszystkich rodzajów pras (mechanicznych, hydraulicznych, serwomechanicznych).

Strothmann FeederPlus 6neo