Podnoszenie konkurencyjności przy pomocy inteligentnych pomysłów

Konsekwentny rozwój ewolucji i rewolucji stanowi podstawę trwałego sukcesu biznesowego firmy Strothmann. Nasze podejście polega na wczesnym identyfikowaniu nowych technologii w celu ciągłego rozwoju naszych systemów. Nasz cel: podnoszenie konkurencyjności naszych klientów. Spektrum naszych idei sięga od ulepszania detali po całkowicie nowe rozwiązania.

Promowanie innowacji
Partnerzy naszej sieci w zakresie edukacji i badań

Edukacja, badania naukowe i innowacje są niezbędne dla nowoczesnego kraju przemysłowego, takiego jak Niemcy, aby móc w przyszłości sprawdzić się na tle międzynarodowej konkurencji. Nasza filozofia korporacyjna jest tak ukierunkowana, że z przyjemnością wniesiemy swój wkład w to dzieło.

OWL Maschinenbau: Wysokowydajny region dla budownictwa maszyn

Sieć innowacyjności OWL Maschinenbau ma na celu wzmacnianie ekonomicznej i technologicznej siły regionu budownictwa maszynowego w Ostwestfalen-Lippe (skrót: OWL) na arenie międzynarodowej. 272 firmy i ponad 42000 pracowników – przemysł maszynowy wykształcił się historycznie do pozycji lidera gospodarki w regionie. W strukturze, w której dominują małe i średnie przedsiębiorstwa, z wyzwaniami związanymi z rosnącą globalizacją i przyspieszającą zmianą technologiczną, trzeba sobie radzić, stosując nowe formy współpracy.

Główne cele to:

  • Wzmacnianie ekonomicznej i technologicznej siły regionalnego przemysłu maszynowego z dominującymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami
  • Rozwój korzyści, jakie niesie lokalizacja, dla przedsiębiorstw w globalnej konkurencji
  • Zabezpieczenie istniejących przedsiębiorstw w celu długofalowej stabilizacji rynku pracy

www.owl-maschinenbau.de

it's OWL: Sieć technologii

Z siecią technologiczną it's OWL 174 partnerów klastra definiuje na nowo potencjał przemysłowy Niemiec. Wspólnie z liderami światowymi i placówkami badawczymi w 45 projektach opracowują inteligentne produkty i systemy produkcyjne, które ułatwiają życie. Są one przyjazne dla użytkownika, efektywne pod względem zasobów i niezawodne. Projekty te stanowią ważny wkład w zabezpieczenie przyszłości niemieckiego przemysłu produkcyjnego o wysokiej technologii. Dzięki związkowi liderów branż, nagrodzonemu przez Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań, który jest jedyny w swoim rodzaju na świecie.

www.its-owl.de

VDMA: Zintegrowane myślenie i działanie

VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V., czyli Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Maszyn i Urządzeń) jest jednym z najważniejszych dostawców usług dla przemysłu i oferuje największą sieć branżową w dziedzinie przemysłu dóbr inwestycyjnych w Europie. VDMA reprezentuje ponad 3100 przede wszystkim średnich firm członkowskich przemysłu dóbr inwestycyjnych, co czyni go jednym z największych i najważniejszych stowarzyszeń przemysłowych w Europie. W VDMA odzwierciedla się cały łańcuch procesów – od komponentu do instalacji produkcyjnej, od dostawcy systemowego poprzez integratora systemu po dostawcę usług. Odzwierciedlamy różnorodne relacje klient-dostawca wzdłuż łańcucha wartości i umożliwiamy współpracę zarówno w branży, jak i poza nią. W VDMA spotykają się członkowie zarządów i dyrektorzy, osoby odpowiedzialne i specjaliści z przemysłu dóbr inwestycyjnych, aby współpracować w sposób uwzględniający kwestie energetyczne i przyszłościowe.

www.vdma.org

Blue Competence: Zrównoważenie zakłada odpowiedzialność

Pełna odpowiedzialność za ekonomię, ekologię i społeczeństwo stanowi podstawę inicjatywy Blue Competence związanej z przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój oznacza zrównanie i integrację celi ekonomicznych, ekologicznych i społecznych. Chodzi zatem o szeroko pojmowaną odpowiedzialność, na przykład za dobrobyt, edukację i bezpieczeństwo, naturę oraz ekonomiczne skutki globalizacji, zmian strukturalnych oraz rozwoju demograficznego. Blue Competence podkreśla kompetencje poszukiwania rozwiązań w przemyśle budownictwa maszyn i urządzeń w kwestiach zrównoważonych technologii i czynnie wspiera ich rozwój.

www.bluecompetence.net

Powiat sukcesu – Gütersloh: My – powiat Gütersloh

Tu można dobrze żyć i pracować! W 13 miastach i gminach powiatu Gütersloh mieszka ogółem 360 tysięcy osób, na które przypada 21 tysięcy przedsiębiorstw. Powiat Gütersloh to najliczniejszy pod względem liczby mieszkańców powiat w całym okręgu Ostwestfalen-Lippe (OWL) i dzięki swojej doskonałej infrastrukturze stanowi najlepszą lokalizację. Liczne marki pochodzące z obszaru powiatu są znane na całym świecie.

www.erfolgskreis-gt.de

Chcesz udoskonalić nasze innowacje?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. zasobów ludzkich.

Turn on Javascript! +1 312 982 2770
Kariera i oferty pracy
Badania i rozwój